منوی دسته بندی

سایت مپ چیست؟

سایت مپ چیست؟

سایت مپ یکی از فاکتورهای بهینه سازی سئو تکنیکال در سئوی سایت است.

سایت مپ فایلی با فرمت xml است که مهم ترین url ها یا صفحات سایت را شامل می شود.

با کمک سایت مپ ما تمامی صفحات مهم سایت خودمان را در اختیار کراولرهای گوگل و موتورهای جستجو قرار می دهیم تا فرآیند خزش و ایندکس صفحات زودتر صورت بگیرد.

اگر سایت شما وردپرسی هست با کمک پلاگین های مختلفی می توانید سایت مپ سایت خود را بسازید و به گوگل معرفی کنید.

همچنین می توانید از پلاگین های کلی سئو وردپرس مثل رنک مث یا یوآست برای ساخت سایت مپ استفاده کنید و هم می توانید از پلاگین های تخصصی در این زمینه بهره ببرید.

اگر دارای سایت اختصاصی و کدنویسی شده هستید باید با کمک برنامه نویستان این فایل را بسازید.

سایت مپ چیست؟
سایت مپ سایت دیجی-کالا را مشاهده می کنید که در واقع یک سایت مپ ایندکس هست.

ساختار سایت مپ مشخص هست که با یک سرچ ساده در گوگل قابل درک و استفاده می باشد.

مهم ترین چیز در سایت مپ موضوع url ها می باشد که باید مهم ترین url ها درون سایت مپ قرار گیرد. بعد از آدرس صفحات، فاکتورهایی مثل اولویت یا priority و فرکانس به روز رسانی صفحات در سایت مپ مهم می باشد که می توانید درون سایت مپ مشخص کنید.

پس از ساخت سایت مپ باید این فایل را درون سرچ کنسول ثبت کنید.

هر سایت مپ دارای محدودیت هایی از جهت تعداد url و حجم می باشد. در هر سایت مپ 50 هزار url می توانید ثبت کنید. همچنین حجم هر سایت مپ نهایتا 50 مگابایت می تواند باشد.

اگر سایت خیلی بزرگی دارید که این محدودیت ها مانع شما می شود می توانید یک فایل سایت مپ ایندکس (sitemap index) ایجاد کنید. سایت مپ ایندکس یک فایل مادر بوده که خود شامل آدرس تمامی سایت مپ های شما می باشد.

مطالعه بیشتر: خدمات سئو در مشهد

حسین رضائی وب‌سایت
ارشد کارآفرینی خوندم از دانشگاه شهید بهشتی تهران، مثل خیلی از افراد دیگه، تخصصم ارتباط چندانی با رشته تحصیلیم نداره اما تونسته دید خوبی بهم توی مشاوره با کسب و کارها بده. از دوران دبیرستان دنبال کسب درآمد از اینترنت بودم. همون موقع یک وبلاگ زدم و تونستم پیج رنکش رو به 4 برسونم و با سایت میهن دانلود تبادل لینک کنم. اون زمان ها خیلی مد بود. همون وبلاگ روی کلمه های خوبی بالا اومده بود مثل دانلود بازی موبایل، دانلود نرم افزار موبایل و... یادش بخیر همین وبلاگ بود که باعث ورود من به دنیای سئو شد و کم کم به صورت تجربی و عملی با سئو آشنا شدم و سعی کردم در این زمینه خودم رو متخصص کنم. الان هم مشاوره و مجری چندین پروژه کوچک و بزرگ هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *