منوی دسته بندی

چرا سایتم رشد نمیکنه؟ تشخیص اصولی علت متوقف شدن سایت در یک رتبه

چرا سایتم رشد نمیکنه؟

یکی از سوالات و موضوعاتی که ممکن است اکثر کارشناسان سئو به خصوص افرادی که در این حوزه تجربه کمی دارند با آن مواجه شوند، این است که «چرا سایتم رشد نمیکنه؟» یا روی رتبه خاصی متوقف شده است. ببینید این سوال خیلی کلی است و به موضوعات مختلفی بستگی دارد. شاید استراکچر یا ساختار سایت شما نادرست است، شاید صفحه اشتباهی برای اون کلمه تارگت کرده اید و… که با رفع این موارد ممکن است افزایش رتبه خوبی را تجربه کنید.

در ادامه به بررسی دقیق‌تر این موضوع پرداخته و همچنین راهکارهایی برای افزایش رتبه سایت در نتایج گوگل و داشتن وبسایتی بهتر معرفی می‌کنیم. پس اگر سایت شما هم روی یک رتبه خاص متوقف شده و رشدی ندارد، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.

چرا سایتم رشد نمی کند؟ تشخیص مهم تر از درمان

بارها شده که تا به یکی می‌گیم «سایتم رشد نمیکنه» و روی یک رتبه خاص گیر کرده، میگه برو عکس هاشو زیاد کن، ویدیو بزار، بک لینک برو و… این موارد درسته که به غنی شدن صفحه و کامل شدن اون می‌تواند کمک کند، اما شاید مشکل از جای دیگری است.

ببینید به طور کلی سئو شامل سئو داخلی، خارجی و تکنیکال بوده و مواردی مثل طراحی صفحه، قیمت گذاری و… نیز در آن تاثیر گذار است. شما در این مواقع باید یک فایل مانند اکسل درسته کرده و به تفکیک این موارد را با رقبای حوزه خود و افرادی که رتبه بهتری از شما کسب کرده‌اند، مقایسه کنید. تا متوجه شوید در کدام قسمت ضعف دارید، و رقبا با فعالیت بهتر در آن بخش توانسته‌اند، به نتایج بهتر دست پیدا کنند.

راهکار برای افزایش رتبه سایت

همان طور که اشاره کردیم برای افزایش رتبه و رشد سایت، بهترین کار این است که متوجه شوید در چه لیگی (منظور همان بخش های سئو و عواملی که در آن تاثیر گذار هستند) به رقبای خود باخت داده‌اید. و با تمرکز بر آن بخش و بهبود آن بتوانید به صفحات ابتدایی و رتبه‌های مدنظر خود دست پیدا کنید. اما در ادامه به معرفی یکسری موارد که می‌تواند سبب درک بهتر گوگل از سایت شما، افزایش ترافیک و درنتیجه بهبود رتبه شما شود، را معرفی می‌کنیم.

راهکار برای افزایش رتبه سایت

اهمیت بک لینک‌های کیفی

بک لینک‌های کیفیتی باعث افزایش اعتبار و قدرت سایت در موتورهای جستجو می‌شوند. ارتباط محتوایی و مرتبط بین سایت‌ها از جمله ویژگی‌های اصلی بک لینک کیفی است. بک لینک‌هایی که از منابع مرتبط با حوزه یا صنعت شما برخوردارند، به موتورهای جستجو اعلام می‌کنند که محتوای شما در زمینه خاص خود اعتبار و ارزش دارد. اهمیت بک لینک‌های معتبر و ارزشمند در بهبود دیده شدن سایت شما و افزایش اعتبار آن بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

ببینید هدف و نیت سایت های مختلف از سئو و بهبود رتبه خود ممکن است، متفاوت باشد. این هدف می‌تواند فروش محصول، ارائه خدمات و یا ترافیک بر روی وبسایت برای ارائه تبلیغات باشد. با تعیین دقیق حوزه و قصدی که از سئو سایت خود دارید، باید کلمات متناسب با آن را انتخاب کرده و روی آن ها فعالیت کنید.

تولید محتوای با کیفیت

برای رشد و موفقیت وب‌سایت خود، تولید محتوای با کیفیت و جذاب امری بسیار حیاتی است. این محتوا باید توانایی جلب توجه مخاطبان را داشته باشد و باعث ایجاد ارتباط عمیق و پایدار با آن‌ها شود. بنابراین، برای تولید محتوای موثر، ابتدا نیاز است که نیازها و علایق مخاطبان را به دقت شناسایی و مورد بررسی قرار دهیم.

استفاده از پلتفرم‌های مختلف شبکه اجتماعی

ترویج محتوا و استفاده از پلتفرم‌های مختلف شبکه اجتماعی از اهمیت بسزایی برخوردار است. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و لینکدین، امکان دسترسی به مخاطبان گسترده‌تر و افزایش نرخ تعامل با آن‌ها فراهم می‌شود. هر پلتفرم اجتماعی دارای خصوصیات و الگوریتم‌های خاص خود است که می‌تواند به بهبود دیده شدن محتوا کمک کند.

استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش ترافیک و بهبود رتبه

نتیجه گیری

با توجه به تحلیل و بررسی انجام‌شده‌ در این مقاله، می‌توان نتیجه گرفت در زمانی که سایت ما متوقف شده و رشدی ندارد، الکی تصویر، ویدیو، بک لینک و… بکار نبریم، و به طور اصولی مشکل و ضعفی که سبب شده تا سایت ما نسبت به رقبا رنک پایین تری داشته باشد را شناسایی کنیم. و با یک فعالیت درست و اصولی در آن قسمت بتوانیم سایت خود را بالا بکشیم.

در این مقاله سعی کردیم به طور خیلی واضح و دور از اضافه گویی راهکاری اصولی برای بهبود رتبه سایت و این سوال رایج (چرا سایتم رشد نمی کند؟) که ممکن است برای خیلی از افراد ایجاد شده باشد، را پاسخ دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم در این قسمت شما را به طور درست راهنمایی کنیم.

محسن شجاع
من محسن شجاع هستم. در دبیرستان به تقلید از برادرم وارد رشته تجربی شدم.(هرچند که علاقه ای نداشتم، ولی می خواستم مثل خیلی ها دکتر بشم😁) این مسیر خوب پیش می رفت و داخل درس ها هم خیلی خوب بودم، تا وقتی که زمان کنکور رسید و در این آزمون شکست خوردم. بعد از یک دوران افسردگی و سردرگمی به پیشنهاد یکی از دوستانم وارد حوزه سئو شدم و با دیدن آموزش‌های رایگان و سایت های دمویی که دوستم در اختیارم گزاشت تونستم داخل این حوزه رشد کنم و تجربه کسب نمایم. در نتیجه با چالش ها و مشکلات افرادی که به تازگی می خواهند این تخصص رو یاد بگیرند، آشنا هستم. به همین دلیل سعی میکنم مطالب مفیدی را به صورت واضح و روان در اختیار شما قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *