منوی دسته بندی

مشاوره سئو چیست؟ چیستی و چرایی؟

چرا مشاوره سئو

قبل از هر چی در مورد مشاوره سئو باید ابتدا یک تعریفی از این مفهوم داشته باشیم تا بتوانیم با یک دیدگاه مناسب سراغ جلسات و شرکت های مشاوره سئو برویم. پس در این مقاله ما به تعریف مشاوره سئو و این سوال که مشاوره سئو چیست می پردازیم.

مشاوره سئو: چیستی و چرایی؟

به طور کلی به چه کسی مشاور می گویند؟ کسی که در زمینه ای متخصص بوده و به افراد و شرکت ها در آن زمینه تخصصی راهنمایی و مشورت می دهد. مشاور سئو یا SEO هم از این قضیه مستثنی نیست. در واقع مشاور سئو کسی است که در زمینه بهینه سازی سایت کارفرما در موتورهای جستجو به منظور کسب ترافیک هدفمند و ارگانیک کمک می نماید و در ازای آن هزینه دریافت می کند.

اما در مورد چرایی مشاوره سئو می توان به نکات خوبی اشاره کرد.

اصلا چرا باید باید ما مشاوره سئو داشته باشیم؟ مشاور سئو چه کمکی به ما می کند؟

در پاسخ به این سوال باید به همان نکته قبلی اشاره کنیم. چرا ما باید برای مسائل خانوادگی خود به مشاوره خانواده مراجعه کنیم؟ چون در این زمینه ما متخصص نیستیم و برای حل بحران های خانوادگی خود نزد مشاور می رویم.

در زمینه سئو سایت نیز باید به متخصص سئو مراجعه کنیم. سئو از یک طرف به دلیل اینکه دارای فاکتورهای متغیر زیادی است و از طرف دیگر با رقبای زیادی سر و کار داریم طبیعتا برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید حتما در کنار یک راه بلد قرار بگیریم.

پس فلسفه و چرایی مشاوره سئو دقیقا همین موضوع هست. با کمک مشاوره سئو ما می توانیم میان برها را پیدا کنیم، راهی که ممکن است با آزمون و خطا یک سال به طول بینجامد با کمک مشاور در شش ماه به سر انجام برسد.

نکته دیگر در مورد اینکه چرا به مشاور سئو نیاز داریم این است که می تواند از هدر رفت زمان و هزینه هنگفتی که متوجه کارفرما می باشد، بکاهد.

مشاوره سئو چیست؟

مشاوره سئو در واقع می تواند یک فرآیند چند جلسه ای یا تک جلسه ای با کارفرما باشد که راهکارهای لازم برای بهبود سئوی سایت کارفرما به ایشان داده می شود.

اما این جلسه ماه عسل چندین ساعت بررسی سایت کارفرما می باشد که در قالب یک اکشن پلن به او داده می شود.

مشاوره سئو می تواند انواع مختلفی داشته باشد که در مقالات بعدی بیشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد

حسین رضائی وب‌سایت
ارشد کارآفرینی خوندم از دانشگاه شهید بهشتی تهران، مثل خیلی از افراد دیگه، تخصصم ارتباط چندانی با رشته تحصیلیم نداره اما تونسته دید خوبی بهم توی مشاوره با کسب و کارها بده. از دوران دبیرستان دنبال کسب درآمد از اینترنت بودم. همون موقع یک وبلاگ زدم و تونستم پیج رنکش رو به 4 برسونم و با سایت میهن دانلود تبادل لینک کنم. اون زمان ها خیلی مد بود. همون وبلاگ روی کلمه های خوبی بالا اومده بود مثل دانلود بازی موبایل، دانلود نرم افزار موبایل و... یادش بخیر همین وبلاگ بود که باعث ورود من به دنیای سئو شد و کم کم به صورت تجربی و عملی با سئو آشنا شدم و سعی کردم در این زمینه خودم رو متخصص کنم. الان هم مشاوره و مجری چندین پروژه کوچک و بزرگ هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *